Love never die
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Love never die

Aici lasati imaginatia sa zburde libera.
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir

In jos 
AutorMesaj
┊ ĐξV ┊

┊ ĐξV ┊


Mesaje : 18
Puncte : 26
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/08/2011
Varsta : 25
Localizare : in punga cu floriceleee....

O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir Empty
MesajSubiect: O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir   O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir Icon_minitimeMier Aug 03, 2011 2:54 am

O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir

Capitolul I

Ma inalt spre cer si apoi revin usor pe crengile copacilor , continuand cercetarea . Eram intr-o misiune de recunoastere cu plutonul format din noua ninja respectiv eu , Sakura Haruno , Naruto Uzumaki , un baiat cu parul blond si ochii de azur , Sasuke Uchiha , are ochii negrii si parul negru ca noaptea , Ino Yamanaka , are parul blond ca spicul de grau si ochii albastri ca cel mai senin cer , Choji Akimichi , Shikamaru Nara , Hinata Hyuga , Shino Aburame si Kiba Inuzuka insotit de catelul lui Akamaru . Toti purtam pelerinele specifice satului nostru , Konoha , care la fiecare inaltare spre cer se ridicau si formau un cerc in jurul corpului nostru . Erau albe si jos la margini erau cusute doua linii rosi . Ne indreptam spre satul nisip , Suna . De ce ? Pentru a incheia un tratat de pace intre cele doua sate . Hokagele satului nostru , Tsunade o femeie de saizeci de ani , cu parul blond si ochii ca cel mai dulce caramel , ne-a ordonat sa ducem pergamentul intreg Kazekageului , Gaara . El are parul rosu si ochii verzi . Mergem incontinuu de doua zile si tocmai azi vom ajunge acolo . Ne oprim din sarit si coboram jos . Naruto ne spune ca suntem urmariti si ca trebuie sa ne despartim . Dam toti afirmativ din cap si plecam . Eu am luat-o inspre nord iar ceilalti in diferite directii .

Incep sa sar iar din copac in copac si aud un mic fosnait . Ma opresc si stau in copac cateva secunde , dupa care cobor sfioasa jos . Ma indrept catre acel tufis de unde s-a auzit fosnaitul si vad o mica capcana . Era un fir de plasa nu foarte vizibil dar se putea observa daca erai mai atent . Trag de el cu degetul si din copaci vin mii de kunaiuri care ma au in vizor ca o tinta . Le observ repede si ma rostogolesc apoi imi scot si eu un kunai din gentuta mea si incep sa lovesc armele care se indreapta spre mine . Nu sunt atenta si unul imi atinge suprafa alba si fina a pielii incepand sa apara sangele care usor devine abundent . Il simt cum mi se scurge pe mana in jos si apoi atinge pamantul rece . Asta ma face sa observ niste pasi care nu apartin incaltamintei plutonului meu . Deci cineva e in zona . Iau pozitia de lupta si-mi scot alt kunai aruncandu-l pe celalt . Ma uit in toate directiile incercand sa depistez pe cineva insa nu vad nimic .
-Oricine ai fii , iesi de unde esti ascuns si nu ma face sa vin dupa tine ! nu aud nimic si nici nu vad . Nu-mi place sa ma repet deci iesi ! strig ca o nebuna parca vorbind cu pasarile sau copacii .
De dupa un copac iese un baiat roscat imbracat intr-o pelerina neagra care are mici norisori rosii care sunt conturati cu o linie alba . Akatsuki ! ce cauta ei pe aici ? si mai important ce treaba au cu mine ? Dar cred ca daca au prins un iepuras nu au cum sa-i dea drumul , deci sunt condamnata .
-Hei ! Tu fata cu par roz , striga roscatul la mine de parca as fii o ciudatenie , cine te crezi de tipi aici ca dementa ? sau nu stii cu cine ai de aface ! am dreptate nu ? zice el incepand sa rada .
Inghit in sec deoarece stiu ca aici imi este sfarsitul dar merita sa incerc . Imi duc kunaiul in fata si ma indrept catre el apoi dispar si apar in spatele roscatului , dar sunt prinsa de maini si intoarsa cu spatele la el si apoi apropiata de abdomenul bine lucrat al acestuia . Isi apropie capul de urechea mea si imi spune ca-i vai s-amar de pielea mea . Incerc sa scap dar ma strange prea tare . Ii dau un cot in burta si fug repede de langa el . Incep sa sar iar din copac in copac dar sunt atacata de un alt membru Akatsuki . Evit shurikenurile acestuia si ma prind de o creanga rotindu-ma pe ea si aterizand pe alta . Sar ce sar dar un alt criminal apare de nu stiu unde si de asta nu am cum sa scap deoarece e prea aproape . Ma dau batuta dar chiar cand ma prinsese observ o mica scapare . Ma arunc in jos din copac si inca astept sa ating pamantul rece si umed deoarece solutia mea fusese o groapa . Ating cu tot corpul pe suprafata adanciturii si ma ridic repede . Imi fluxez o cantitate mica de ceacra in mana dreapta si mi-o pun pe rana de mai devreme . Ustura atat de tare de zici ca am bagat-o in otet . Un mic icnet de durere iese printre buzele mele catifelate si trandafirii . Termin vindecatul ranii si incep sa vad ce-i prin groapa asta . Vazul este slab aici si la orice miscare pe care o fac am impresia ca mai e cineva aici si chiar e . Ecoul meu este prezent si reuseste sa ma sperie . Dintr-o data vad o lumina foarte puiternica si in adancitura isi face aparitia aproape toata organizatia Akatsuki . Of doamne daca asta voiesti tu si asta mie sfarsitul atunci … bine . Inchid ochii si-mi plec capul asteptand sa mor .

Imi cer scuze pentru gresselile de tastare si orice alt nimic
Sus In jos
http://w-las.forumgratuit.ro/
 
O inima zdrobita in caderea petalelor de trandafir
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Love never die :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Naruto Fics-
Mergi direct la: