Love never die
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Love never die

Aici lasati imaginatia sa zburde libera.
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O iubire in Evul Mediu +16

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 64
Puncte : 84
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Alba:P

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 1:46 am

CAPITOLUL I
Era o zi de primavara , pomii erau infloriti , pasarile au inceput sa isi arate glasul de inger care incanta urechile fiecarui om . Era frumos , sa speram ca va fi un an plin de roade , anul acesta adica in 1642 sper ca o sa fie mai bine si mai putina nedreptate .
Asa gandea o fata de 17 ani , cu parul roz ca acadelele si ochii verzi ca iarba proaspat incoltita . Adolescenta se plimba de colo-colo , purtand o rochie mov cu dantele facuta de mama sa care o iubea foarte mult . Fata era de o frumusete rara , chipul ei semana cu cel al unui inger venit din cer iar zambetul ei era ca o raza de soare ce stralucea . Numele fetei era Sakura Haruno . Desi fata mereu era frumos imbracata era foarte saraca . Parintii se chinuiau mult sa o intretita dar totusi mama ei isi facuse timp sa o invete sa citeasca si sa fie o doamna in societate cand va creste .
Sakura era o persoana foarte dragastoasa si iubea enorm copii , si ca sa ii ajute ii invata pe acestia sa citeasca , deoarece sa stii sa citesti era mare lucru pe atunci , numai copii ministrilor si guvernatorilor stiau sa citeasca si sa scrie . Rozalia se plimba citind o carte si din cauza neatentiei ei s-a ciocnit de un baiat brunet bine imbracat , cu ochii ca cea mai intunecata noapte . Acesta o priveste pe Sakura cu catusi de putin interes dar langa acest brunt se afla inca un baiat putin mai inalt , tot brunet si cu aceiasi culoare de ochi . Cred ca erau frati!? Asa gandea Sakura in momentul in care si-a ridicat fata din pamant deoarece era rusinata de cele intamplate .
Brunetul cu parul ravasit se uita la fata dandu-si ochii peste cap , tataind apoi spuse:
-Asculta aici taranco ! uitate pe unde mergi sau voi fi nevoit sa iti dau o lectie de comportament apoi acesta zambeste pervers . Sakura fiind foarte timida se rusineaza si o lacrima se prelinge pe obraz dar gandirea ii este opita de celalalt baiat care ii spune brunetului cu parul ravasit :
-Sasuke mai taci odata si nu mai fi asa isteric ! Fata citea si nu a fost atenta sa vada daca trece maria sa Sasuke Uchiha pe aici ?! Domnisoara esti bine si daca nu te deranjaza cum te cheama ?
Rozalia se uita mirata de comportamentul baiatului , ii zambeste si ii raspunde cu o voce tremuranda :
-E-eu ma numesc Sakura Haruno domnule ! Si sunt foarte rusinata de cele intampla...dar nu apuca sa termine deoarece brunetu spune:
-Nu e nimic Sakura draga si sper ca fratele meu nu te-a intristat ! Asa e el si eu sunt Itachi Uchiha . IImi pare bine de cunostinta .
-S-si mie domnule . Apoi Rozalia se roseste ca fierul incins , simtea cum inima ii iasa din piept . Itachi si Sasuke pleaca dar Itachi imi spune :
-Sakura scumpa mea te rog nu imi mai spune domnule , spunemi Itachi , bine?
-D-da Itachi . O zi buna . Sasuke numai tataia si isi dadea ochii peste cap . Itachi il priveste si ii spune :
-Ce naiba ai ? Ai vazut ce timida e iar tu te porti ca un mitocan ! Fi mai respectuos si tu . Arata ca ai educatie !
-Of da lasa-ma in pace ! Sunt cum vreu si eu nu arat respect unei taranci ! Singurul lucru ce imi place e ca are forme apetisante ! Itachi zambeste si el dar isi da in acelasi timp ochii peste cap .
Sakura se aseaza langa o fantana si se gandeste la cele intamplate apoi tresare dintr-o data . Si-a dat eama ca vorbise cu fii guvernatorului . Era foarte stresata dar cand observa cum trece timpul si ca se insereaza merge cu pasi mici spre casa.
Aceasta mai priveste din cand in cand luna care arata ca un balon alb-galbui . Apoi dintr-un bar iasa chiar Sasuke cu doua fete superbe dupa parerea Sakurei langa l . Acesta o vede pe Sakura si zambeste pervers . Aceasta stie ce va urma si incearca sa-i evite dar Sasuke se repezeste si o prinde de mana .Sakura il implora sa o lase deoarece parintii ei se vor ingrijora dar Sasuke incepea sa rada cand o privea pe Sakura si vedea cat de impacientata era . Acesta o priveste pe Sakura patrunzator apoi lasa sa se vede atat de pur ochii sai negri .
Sakura mai ca tipa de frica sa o lase dar Sasuke nici nu avea de gand .
-Mai se pare ca tarancuta care m-a lovit e pe strada noapte ?! Chiar e periculos! spune acesta ironic facand-o pe Sakura sa tremure tot mai tare .
Sasuke se apropie de Sakura si .....vreu comm-uri si sper sa va placa :**
PUPICI!!!
Rochia Sakurei:
http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://assets.acasatv.ro/assets/acasatv/2009/09/29/image_galleries/1255/nicoleta-luciu-renunta-la-vesmantul-de-calugarita-si-imbraca-rochii-de-epoca.jpg&imgrefurl=http://www.acasatv.ro/serial-romanesc-de-epoca/nicoleta-luciu-renunta-la-vesmantul-de-calugarita-si-imbraca-rochii-de-epoca.html&usg=___LtO9cHulvfcYDwVZVXG3bo-X4M=&h=780&w=520&sz=40&hl=ro&start=0&zoom=1&tbnid=1x3wwR933u_nRM:&tbnh=130&tbnw=91&ei=0cGVTbXoD5GRswb32sjECA&prev=/images%3Fq%3Drochii%2Bde%2Bepoca%2Bverzi%26hl%3Dro%26biw%3D1012%26bih%3D601%26gbv%3D2%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=rc&dur=431&oei=f8GVTZzAK4vNsgbuqdTfBQ&page=1&ndsp=22&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=54&ty=92
pantofii :
http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://www.derby.ro/imagini/src/351739_Art.R2-Mov%2520vel%2520%26%2520pres..JPG&imgrefurl=http://www.derby.ro/main.php%3Fpagina%3Dtoamna%2B/%2Biarna%2B2007&usg=__xgeqknqMiU2iRgWvMMzrpo-aTzM=&h=469&w=630&sz=97&hl=ro&start=31&zoom=1&tbnid=6nZkYKuRVshyTM:&tbnh=138&tbnw=192&ei=WcKVTYTdO4fxsgavhOG-CA&prev=/search%3Fq%3Dpantofi%2Bmov%26hl%3Dro%26biw%3D1012%26bih%3D601%26gbv%3D2%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=rc&dur=481&oei=RsKVTe7jEtSCswa72OXGCA&page=3&ndsp=17&ved=1t:429,r:2,s:31&tx=35&ty=72
Medalionul Sakurei care va avea un rol special : http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://assets.crafty.ro/produs_2426/big/img.hpeG7vAVY9.jpg&imgrefurl=http://www.crafty.ro/produse/2426-medalion-retro-cu-cabochon-sticla&usg=__sA9NQm9lCuJkJI81-F_ZDzehLx0=&h=480&w=640&sz=41&hl=ro&start=29&zoom=1&tbnid=UWI-E25YgYWBrM:&tbnh=137&tbnw=134&ei=pending&prev=/images%3Fq%3Dmedalion%2Bdin%2Bepoca%26hl%3Dro%26biw%3D1012%26bih%3D601%26gbv%3D2%26tbm%3Disch0%2C1061&itbs=1&biw=1012&bih=601&iact=rc&dur=511&oei=lMKVTZmbAovAtAbP5oC9BQ&page=3&ndsp=18&ved=1t:429,r:17,s:29&tx=88&ty=62...sper sa va placa Surprised
Sus In jos
https://sasukesakura.forumgratuit.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 64
Puncte : 84
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Alba:P

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 1:48 am

CAPITOLUL II - O noapte lunga si plina de lacrimi !

Sasuke se apropie de Sakura si ii cuprinde barbia cu doua dege apoi in badjocura incearca sa o sarute . Dar buzele rosii a lui Sasuke sunt oprite chiar de....Itachi ? Acesta era rosu de nervi si ii face semn la Sasuke sa dispara in bar fara nici un comentariu . Acesta , nervos pleaca inapoi in bar iar Sakura il priveste pe Itachi si lasa capul in jos de rusine iar fata ii este invadata de lacrimi care ii fac chipul sa se inrosaca . Itachi o priveste apoi ii prinde barbia cu doua degete si ii zambeste dulce . Itachi ii cere permisiunea de a o duce acasa si de a vorbii cu parintii fetei despre intarzierea acesteia .
Sakura la inceput nu doreste sa accepte dar Itachi mai ca o implora iar noapte multi huligani umblau pe strazi . Fata accepta si fara sa realizeze incepe sa tremure . Era destul de rece , Itachi o priveste si isi da sacoul jos apoi il pune pe umeri Sakurei care tresarise putin . Aceasta a incercat sa refuze dar Itachi nu a acceptat nici un cuvant .
Cei doi au vorbit pe drum ceva timp apoi Itachi a rupt un trandafir roz ca parul Sakurei si il l-a inmanat . Fata era rosie ca inghetata de visine . Nu stia ce sa mai faca . Apoi cei doi au ajuns in fata casei , parintii Sakurei au iesit ingrijorati dar cand l-au vazut pe fiul mai mare al senatorului langa fata lor mai sa-i lase picioarele nu alta . Acestia l-au invitat in casa dar acesta era grabit , apoi ca un ultim gest in cuprinde mana firava si alba a Sakurei si i-o sarutata tandru . Toti au ramas uimiti iar Sakurei parca ii fugea pamantul de sub picioare . Itachi zambeste putin pervers apoi isi i-a la revedere si pleaca .
Parintii fetei au cam luat-o la intrebari pe fata dar e era in al noualea cer . Nu stia ce sa mai spuna de atata fericire apoi pleaca in camera .
Merge la toaleta se schimba luandu-si rochia de noapte si boneta apoi intra repede in lumea viselor . Fata spera ca va visa frumos dar nu era asa . De fapt fata avea un cosmar groaznic . In fata ei a aparut Sasuke , acesta o prinde de maini si o tranteste de un perete . O prinde intre bratele lui puternice si ii da jos rochia alba de matase . Rozalia se zbatea si plangea iar cand sa......" Nuuuuuu nu te rog! Nu asta !!" Fata s-a trezit toata transipara si a inceput sa planga in hohote .
Parintii fetei au venit intr-un suflet si cand si-au dat seama ca nu e nimic grav au mers si au luat-o ambii in brate . Fata suspina adanc iar lacrimile ii se scurgeau pe fata ca picurii de ploaie ce se asterneau pe fata ei cand iesa in ploaie in timpul furtunii . Parintii au linistit-o . Asa credeau ei insa dupa ce au inchis usa Sakura s-a pus pe un plans de neoprit . Era asa speriata si se rugase sa fie doar un cosmar care se terminase insa era ultima noapte de liniste pentru aceasta fata . Urmau zile , luni poate chiar ani grei . Dar asta vom vedea pe parcurs ...depinde ce imi mai debiteaza procesoru meu ...
Dimineata ... scuze ca e scurt dar sunt putin ocupata . Eu sper sa va placa bounce
Sus In jos
https://sasukesakura.forumgratuit.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 64
Puncte : 84
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Alba:P

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 Icon_minitimeSam Apr 09, 2011 1:50 am

CAPITOLUL III

O zi in piata...

Dimineata Sakura se trezeste si se ridica in sezut . Se uita prin camera ca si un copilas care isi cauta mamica. Rozalia se da jos din pat si merge la baie . Se spala pe fata , pe dinti si se imbraca . Aceasta isi pune pe ea o rochie alba cu dantela albastra cu un decolteu foarte mic . Isi prinde parul cu o panglica albastra intr-o coada de cal . Arata foarte bine . Aceasta se intoarce in camera , isi face patul si apoi merge in bucatarie . Parintii ei nu erau nicaieri . Aceasta simte cum pulsatiile ii cresc pe secunda si sangele incepe sa ii fearba . Vede pe masa o foaie alba . Tremura dar cu pasi mici se apropie de locul acela . Ridica foaia de pe masa cu mana tremuranda si incepe sa citeasca . Se calmeaza cand vede ce era scris in scrisoare si respira usurata . Scrisoarea incepea astfel :
" Draga mea Sakura eu si tatal tau am plecat pe camp , la lucru . Sa fii linistita , totul e bine . Te-as ruga sa mergi sa cumperi din piata peste si legume apoi sa vii acasa sa mai exersezi scrisul deoarece mai ai mici probleme . Tatal tau si cu mine ne intoarcem deseara pana atunci sper ca ai timp sa faci si mancarea daca nu ma voi descurca astfel .
Cu mult drag , mama si tata "
, Sakura putin imbufnata de faptul ca mama ei i-a spus ca nu scrie prea bine si-a luat sacosa si a mers spre piata . Aceasta se uita la un peste care arata fiarte bine si era foarte mare . Isi inchipuia cata mancare ar putea face dar pestele costa cat 3 luni de munca pentru parintii ei . Apoi vede cum pestele ii dispare din fata apoi pus in sacosa . Rozalia uimita se uita cu ochii mari catre persoana generoasa . Era chiar Itachi care o privea foarte dulce .
Acesta era imbracat intr-o camasa alba , sacou negru ce ii scotea in evidenta culoarea ochilor si pantaloni de stofa negri ce ii feneau la perfectie iar in picioare purta o pereche de pantofi negrii de piele . Sakura ramane uimita la vederea pantofilor deoarece pielea era foarte scumpa si foarte rara . Dar incearca sa se opreasca din holbat si il priveste pe Itachii in ochi zambind . Acesta la randul lui ii zambeste dulce , apoi spre mirarea lui Itachi chiar Sakura sparge gheata spunand :
- Itachi, buna dimineata ! Sa stii ca nu e nev...dar fata nu apuca sa termine deoarece brunetul din fata ei o opreste spunandu-i:
- Buna dimineata Sakura ! Si nu fi modesta , chiar ma bucur ca ti-am oferit acest peste sper sa iti ajunga . Sakura ramane uimita si da afirmativ din cap . Apoi :
-Da sigur imi va ajunge! Pai eu trebuie sa plec sa fac cumparaturi dar baiatul o opreste si o intreaba daca nu are nevoie de ajutor . Rozalia ramane pentru un moment socata si da in semn de nu din cap dar Itachi ii ia sacosa din mana si ii spune ca o ajuta indiferent de ce va dorii ea . Toate fetele se uitau mirate . Toti satenii stiau ce pretentios era Itachi la fete si alege exact o tarancuta . Fetele tinere susoteau si ii aruncau Sakurei priviri ucigatoare . Itachii o observa si ii propune sa nu le ieie in seama , Sakura asculta de Itachi si face lucrul sugerat.
A fost mare veselie deoarece Itachi a calcat intr-un "norocel " iar Sakura nu se putea opri din ras , apoi bietului brunet i-a cazut o rosie in cap si tot asa . Cei doi au ajuns intr-un final la casa fetei si au despachetat . Sakura la ajutat pe brunet sa se curete si a inceput sa faca mancare dar Itachi foarte dragut din fire si-a suflecat mainile camasii si a inceput sa curete cartofi , ceapa si altele . Sakura incearca sa il opreasca dar baiatul o opreste si isi pune piciorul stang putin mai in fata iar Sakura se impiedica putin si se izbeste de abdomenul baiatului .
La aces contact Sakura se inroseste si lasa capul in jos dar otachii o prinde de barbie si o trage mai aproapte . Gurile lor erau la 1 cm una de cealalta , pulsatiile inimilor lor crestea cu fiecare secunda care trecea si apoi....totul s-a naruit . In casa intra chiar Sasuke foarte imbufnat . Sakura incremenise pe loc iar Itachi s-a enervat la culme . Apoi Sasuke spune in badjocura :
- Vai v-am deranjat cumva ?? Itachi ne faci de rusine familia cu o asa taranca , ce te-a apucat . Si dumnezeule mare esti murdar pe maini?? Sasuke se uita nervos la Sakura si se apropie de ea . Apoi ii spune fetei ranjind pervers :
- Daca vrei iti dau eu treaba de o noapte , auzind ce a spus brunetul ciufulit din fata ei aceasta lasa capul in jos si pe fata ii apar lacrimi ca si de diamant . Itachii nemai suportand incepe sa urle la fratele lui dar Sakura saturandu-se tipa la ei apoi fuge sus in camera . Baietii au ramas uimiti iar itachi la luat brutal pe Sasuke de mana si au plecat inapoi la castelul lor unde traiau . Au avut o cearta groaznica ce a rasunat in tot castelul , intre timp afara s-a intunecat , Sakura s-a calmat si a mers jos sa continue dar acolo a avut ghinionul sa-i gaseasca pe
Sus In jos
https://sasukesakura.forumgratuit.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 64
Puncte : 84
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Alba:P

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 Icon_minitimeJoi Apr 14, 2011 9:08 pm

O sa pun nextu cat de repede :*:
Sus In jos
https://sasukesakura.forumgratuit.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 64
Puncte : 84
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Alba:P

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 7:38 pm

Capitolul III : Noi sentimente , o bataie crunta ...

Sakura s-a mai linistit si a coborat jos dar a avut marea surpriza sa isi gaseasca parintii in bucatarie . Acestia erau foarte nervosi pe Sakura . Rozalia ii observa si se da doi pasi in spate . Parintii o privesc direct in ochi apoi incep sa urle la ea fara macar sa asculte cele intamplate :
- Bravo Sakura , asa te-am crezut aproape ca te-ai culcat cu fiul guvernatorului pentru peste ! Halal bucurii ne faci si tu , ce sa iti spun . Asta a spus tatal Sakurei iar cand fata a auzit a ramas amutita . Stia ca nu asa s-a intamplat , dar ce putea sa spuna . Daca doar deschidea gura o sa primeasca o palma de nu o sa o uite toata viata .
-Sakura draga mea , ce s-a intamplat cu tine ? Chiar asa mai fata ?! Sa vina fiul mai mic al guvernatorului sa ne spuna ca te-a prins " agatata de el " . Atunci Sakura fara sa isi deie seama incepe sa urle la ei dar nu inainte ca lacrimi sa ii prazdeze fata alba ca spuma laptelui .
-Acel nesimtit e un impertinent ! Itachi a fost bun si ma ajutat cu cumparaturile iar peste Itachi mi la luat doar asa . Dar fata nu apuca sa continue deoarece tatal fetei isi iasa din fire si o plesneste pe fata lasandu-i o urma rosie - visinie pe fata . Fata a ramas cateva secunde nemiscata apoi a fugit la ea in camera trantinduse in pat .
Fata si-a afundat capul in perna moale si plangea de mama focului . Fata suspina adanc si nu dorea sa vorbeasca cu nimeni , numai cu Itachi . Ciudat lucru dupa parerea ei . Dar pe moment nu i-a dat atentie , nu isi putea inchipui ca tatal ei a batut-o pentru o minciuna . Il ura din acel moment pe Sasuke Uchiha .
Rozalia isi amintea toate clipele de cand s-a nascut cum parintii ei nu au batut-o si acum , la ce s-a ajuns din cauza unei minciuni . Ce era mai dureros era faptul ca parintii ei au crezut un strain si nu propria fiica .
Sakura simtea cum inima ii este rupta in bucatele si ura pentru Sasuke ii creste . Apoi fata merge la baie , se schimba si se aseaza jos langa pat punandu-si capul intre picioare . Apoi tresare , isi daduse seama . Era indragostita de Itachi Uchiha dar oare Itachi era indragostita de ea ? Fata nici nu isi dadea seama cat de mult acel baiat o iubea .
Fetei ii mai cade o lacrima apoi adoarme pe dusumeaua rece gandindu-se ce frumos ar fii daca Itachi ar iubi-o . Dupa circa 2 ore de chin fata se trezeste , se ridica cu o durere de spate ingrositoare si se aseaza in patul pufos ce o astepta de mult . Apoi adoarme intrand in lumea viselor . Scuze ca e scurt dar imi face figuri internetu si imi e sa nu cada sa se piarda tot ok ???? Sper ca va place
Sus In jos
https://sasukesakura.forumgratuit.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 64
Puncte : 84
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Alba:P

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 7:39 pm

Capitolul IV : Intalnirea , cearta si bataia intre doi Uchiha

Dimineata Sakura se trezeste cu o durere de spate ingrozitoare . Fata se ridica in sezut se uita buimaca prin camera si merge la baie unde isi face siesta . Fata se imbraca de lucru deoarece astazi merge pe ogor . Rozalia isi ia pe ea o rochie lunga cenusie , un batic in cap de culoare roz legat la ceafa si in picioare o pereche de papusi vechi de piele plini de gauri si ca sa fie si mai bine afara plouase .
Sakura coboara treptii casei reci de beton cu sfiala si apoi da ochii cu parintii . Aceasta lasa capul in jos de rusine pentru cele intamplate .
Simtea cum obrajii ii iau foc si ura pentru brunetul cu parul ravasit creste . Fata isi saluta respectuos parintii care o priveau cu dispret cat ca erau parintii ei . In acea vreme sa fii prinsa cu un barbat e ca si cand te-ai fi culcat acum cu 200 . Deci stiti la ce ma refer . Fata lasa capul jos si pleaca . Mergea incet pe drumul mlastinos . Apa ce era prin balti si era ineviitabila ii intra fetei in papucii rupti . Simtea cum 1000 de lame reci ii se infig in alpa . Strangea din ochi la fiecare pas dar cumva cumva a ajuns la ogor .
Si-a pus pe jos sapa si grebla care le-a carat in spate apoi a privit cu lacrimi in ochi cerul . Acesta era de culoare grii inchis pre negru . Se anunta o furtuna primejdioasa . Sakurei nui mai pasa de nimic . Prefera sa moara decat sa mai traiasca asa.
Sakura si-a luat sapa de jos si a inceput sa sape . Dupa circa 2 ore o trasura sa oprit in fata fetei . Din caleasca coboara chiar chiar...Itachi . Fata era oarecum rusinoasa dar isi amintise ca fratele acestuia ia facut rau . Apoi rozalia il vede pe Itachi cum vine spre ea. Baiatul o priveste cu dragoste si incearca sa ii atinga fata dar rozalia ii da o palma peste fata oprindul . Itachi se enerveaza si lasa capul n jos apoi strangand din pumn zice :
-Sakura de ce ai facut asta ? Sakura inghite in sec dar nu ezita sa-i spuna ce a facut fratiorul sau .
- Dece? Vrei sa iti spun dece?! Pentru ca fratiorul tau mai mic a mers direct la parintii mei si le-a spus ca ne-a prins impreuna si pelanga faptul ca tata mi-a dat o palma si parintii ambii ma dispretuiesc fratele tau a spus la tot satul . Acum toata lumea ma crede o...dar Itachi nu o lasa sa continue si o prinde pe fata de umeri zguduind-o putin :
-Sakura, ce ai spus adineaori ? Ce a facut fratele meu ? Glumesti nu ?
-Nu Itachi nu glumesc tot ce ai auzit e adevarul . Itachii o saruta rapid pe Sakura pe frunte lasand-o muta apoi acesta fuge repede in trasura si ii porunceste pirjarului sa-l duca inapoi la castelul lor .
Dupa aceasta intamplare Sakura ramane nedumerita si continua lucrul pe camp , apoi se indreapta spre casa deoarece afara se insera si multi caini si lupi umblau noaptea prin sat . Intre timp , Itachi a ajuns la castel si a mers foarte nervos in camera de ceai unde stia ca isi va gasi fratele . Nici nu il mai interesa ca il vor vedea parintii dar trebuia sa isi ia revansa .
Acesta merge direct la Sasuke si ii da un pumn de brunetului i-a dat sangele pe nas . Sasuke se ridica furios iar cei doi incep sa se bata . Parintii incearca sa-i desparta dar nu reusesc asa ca au chemat garzile care cu greu i-au despartit . Parintii baietilor l-au luat pe Itachi la intrebari . Dar Itachi se uita la Sasuke si incepe sa urle auzindu-se in tot castelul :
-Dece am facut asta ? Am sa va spun . Desteptul asta de aici a mers la parintii unei fete din sat si le-a spus ca ne-a prins in preuna . Dar defapt nu era asa , eu am ajutat-o pe Sakura sa intre cu bagajele in casa . Si am ajutat-o la cartofi si...dar brunetul isi da seama ce a facut . Ultima parte nu a trebuit sa o spuna . Parintii lui Itachi mai ales tatal numai ca nu puscau de nervi in timp ce Sasuke radea .
-Ce te-a pus sa faci ? Sa o ajuti si sa cureti cartofi ? Fata asta va fi inchisa in tempnita pe veci asa ordon eu . Itachi cand aude mai tare se enerveaza si incepe sa urle la tatal sau fara sa-i pese ce se va intampla cu el .
-Daca vei face asa ceva cer sa fiu dezmostenit ! Si asa numai pentru Sasuke ai ochi de cand a aparut . Fata nu are nici o vina , eu am ajutat-o de buna voie . Am ajutat-o pentru ca o plac ! O iubesc tata ! Deasta ! Ultima parte suna in urechile tatalui ca dou bucati de tabla ce se frecau una de alta . Barbatul se aprpie de fiul sau si ii da o palma . Apoi ii spune :
-Sa fi indragostit de o taranca murdara e interzis ! Esti pedepsit iar fata va fi in temnita ani buni . -Ce nici sa nu indraznesti sa faci asa ceva ! Dar tatal baiatul nu vra sa mai auda vreun cuvant si da porunca garzilor ca fiul mai mare sa fie inchis in camera lui .Iar dupa ce pleaca da porunca ca fata sa fie inchisa in inchisoare dar inainte de asta sa-i fie adusa putin lui adica regelui . Sa vada cine i-a furat inima fiului sau .
Garzile pornesc spre casa fetei , iar dupa un drum de o ora oamenii de la castel ajung . Acestia bat la usa si sunt intampinati de parintii fetei care cand vad ce ordin au raman muti . Mama Sakurei a inceput sa planga iar tatal sa incerce sa ii convinga ca e o gresala dar degeaba . Garzile urca in camera unde era Sakura si .....suspans sper ca va placutt
Sus In jos
https://sasukesakura.forumgratuit.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 64
Puncte : 84
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Alba:P

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 7:40 pm

CAPITOLUL V : Lacrimi amare , o noapte cu Sasuke cea mai grea pedeapsa

In fata camerei Sakurei apar garzile . Parca nici acele persoane fara inima nu puteau crede ca o asemenea fata a facut asa ceva . Barbatii in armura ii spun fetei dece sunt aici si o roagasa vina de buna voie sau va fi legata . Sakura nu stia ce sa faca asa ca se lasa de buna voie dusa in temnita la castel dar roaga harzile cu lacrimi in ochi sa isi i-a ceva din sertarul din lemn vechi . Garzile aproba cerinta fetei si ii spun sa se grabeasca .
Rozalia merge langa sertar si scoate de acolo un dreptunghiulet patrat foarte prafuit . Acst dreptunghiulet era o iconita cu Maica Domnului si aceasta iconita era infasurata intr-un lant de argint . Lantul avea o istorie lunga ce o veti afla pe parcursul povestii .
Sakura isi pune lantisorul la gat si iconita in buzunar apoi pleaca . Isi i-a ramas buni de la parinti si se urca in trasura . Fata lasa capul in jos si lasa sentimente de durere si ura sa apara . Lacrimile curgeau pe chipul angelic al fetei si se gandea cate probleme i-a cauzat Itachi in doar 3 zile . Se intreba dece viata ei a luat o asemenea intorsatura . Fata nu mai intelegea nimic din ce se va intampla dar gandurile ii sunt oprite de trasura care a ajuns la castel . Fata coboara si este dusa tot intre cele doua garzi .
Oamenii ii spun rozaliei ca mai intai vor merge la guvernator deoarece acesta a cerut sa o vada . Fata a aprobat din cap si mergea cu pasi marunti pe urmele garzilor . Toti se opresc in fata unei usi imense din marmura si cu ceva ornamente din aur .
Usile se deschid larg larg iar un fior pe sira spinarii o cuprinde cand il vede pe guvernator privind-o . Acesta ii face semn fetei sa intre , privirile mamei lui Itachi si Sasuke si chiar a dansilor o faceau pe fata mai sa cada acolo de rusine . Regele se ridica de pe un fotoliu imens si merge in fata fetei . O priveste apoi buzele ii se intre deschid .
Sakura observa acest lucru si inchide ochii lasand capul in jos de rusine . Guvernatorul o priveste , face 4 pasi in fata stanga in prejur si iarasi 4 pasi . Se plimba de colo - colo si apoi a spus , fiind cuvintele pentru Sakura ca miii de sabii ascutite ce ii intra in inima si suflet si o rapun .
-Pari o domnisoara cu scoala si carte ! Care a muncit si si-a vazut de treaba ei dar ce sa-i faci asta este vita . Am o intrebare daca imi permiti domnisoara...a...
-Sakura Haruno , spune Sasuke care ranja si s-a bagat si el in discutie ca musca-n lapte .
-Nu te-a intrebat nimeni prostia-ta . Il alinta Itachi care pusca de nervi .
-Voi doi gata ! Asa deci domnisoara Haruno am o intrebare .
-Dece mama naibii te-ai legat de fiul meu ! Raspunde impocrito !
Sakura ramane uimita de cuvintele ce i-au fost adresat . Ochi ii sunt invadati de lacrimi , nu stia ce sa mai fata . Il vede pe guvernator ca vine spre ea si ridica palma , rozalia strange din ochi muscandu-si buza de jos dar nu simte palma ce trebuia sa ii se imprime pe obraz . Fata deschide ochi si ramane uimita . In fata ei se afla Itachicare a prins mana tatalui sau si scrasnea din dinti . Itachii isi deschide ochii lasand la iveala negrul acela care iti provoca fiori si spune :
-Daca te atingi cu un deget din ea...eu iti infig ceva in inima !
Toata lumea a ramas muta . Sa spui asa ceva pe acea vreme era foarte grav . Guvernatorul a ramas uimit si a vrut sa spuna ceva dar Itachi il opreste spunandui :
-Nu inseamna ca daca ai bani faci ce vrei ! Si fata nu mi-a facut nimic si casa fiu sincer eu m-am dat la ea nu ea la mine ! O iubesc dar gura sparta aici de fata ese plin de ciuda deoarece si el o place numai ca unei fete asa finute si sensibile nui place un asa mitocan ! Amintesteti cum a fost cu mama ! Si...dar este oprit din cearta chiar de ...Sakura....
-Itachi-san gata ajunge ! Nu iti intoarce parintii impotriva ta ! este gresit ! Voi merge in inchisoare !
Itachi o priveste uimit si apoi fuge la ea strangand-o in brate si spunandui :
-Nu te rog eu nu ! Imi pare rau ca te-am lasat sa ma cunosti asa si...dar cei doi sunt intrerupti de guvernator care le da cea mai groasnica veste . Faptul ca pentru ca Itachi la enervat asa tare si Sakurei ii place asa mult sa se "dea" la barbati nu va petrece noaptea in temnita ci o noapte cu Sasuke . Toti au amutit doar Sasuke ranja . Sakura si Itachi fac ochii cat cepele . Sakura incepe sa planga implorand sa o lase in temnita dar guvernatorul a ras si a spus ca nici nu se gandeste .
Rozalia a fost prinsa de brat chiar de Sasuke care i-a zambit si o tragea dupa el spre camera lui . Sakura se ruga sa o lase in pace dar Sasuke i-a spus doar atat : " Nu pierd asa o ocazie " , fata a amutit si in final au ajuns in fata camerei lui Sasuke . Acesta pur si simplu o arunca in camera si inchide usa . Apoi..
..suspans Smile))
P.s : Oricine poate sa imi i-a id si sa vb
Sus In jos
https://sasukesakura.forumgratuit.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 64
Puncte : 84
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Alba:P

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 7:41 pm

Capitolul VI : Un viol de neuitat , Prima noapte de dragoste cu Itachi-san

Dupa ce Sasuke a trantit-o pe Sakura pe jos , brunetul a inchs usa pentru a nui scapa "prada ". Sakura se ridica repde in picioare si si incearca sa fuga in baia imensa si sa inchida usa dar Sasuke o prinde de rochie rupand-o. Fata ramane in colantii albi de matase si in corsetul roz spre ticlam .
Rozalia incearca sa tipe dar nu are nici un rost deoarece Sasuke o prinde violent de brat si o arunca pe patul poate imbracat cu un cearceaf albastru inchis . Corpul fetei se scufunda in salteaua moale apoi talia ii este inconjurata de picioarele lui Sasuke .
Brunetul o saruta violent apoi ii desface snururile de la corset . Fata scoate un scancet dar degeaba , nimeni nu o putea auzii . Sasuke zambeste pervers si ii da jos colantii din matase . Apoi fata este violata cu bestialitate , ceea ce nu stia Sasuke este faptul ca fratele sau urma sa se tranteasca in usa si sa o deschida , mai exact sa o rupa .
Itachi aude un tipat scurt al Sakurei si apoi se tranteste cu toata puterea in usa scotand-o din tatani . Itachi nervos la culme isi prinde fratele de ceafa si incepe sa-l loveasca cu pumni dar este nevoit sa se opreasca deoarece garzile deja urcau . Itachi aude zgomotul , o ia pe Sakura care suspina de durere in brate si o duce in camera lui asezando-o incet pe patul sau . Brunetul blocheaza usa in asa fel incat nimeni sa nu poata intra . Sakura fiind acoperita doar cu cearceaful verde plangea lasand la iveala cele mai cristaline lacrimi . Se simtea sfasiata si murdara , o murdarie care nu o vai mai putea curati . Itachi o privea cu mila si in acelasi timp cu regret , acesta merge langa Sakura si incearca sa-i spuna ca ii pare rau dar spre surprinderea lui Sakura il strange in brate tare spunandui la ureche cele mai dulci vorbe ;
-Itachi, tin la tine ! Brunetul a rapas socat dar apoi cuvintele ce au iesit din gura suava a fetei l-au impietrit .
-Daca am suferit ore cu fatele tau vreau sa simt placere acum cu tine ! Itachi o priveste pe Sakura care printre lacrimi a mai zambit odata . Itachi a zambit si a inceput sa o sarute pasional . Cei doi s-au adancit in salteaua moale iar Sakura zambea la fiecare miscare a lui Itachi .
Dar placerea s-a sfarsit repede . Usa a fost rupta de garzi iar Sakura a fost dusa in carcera penru ca se pare a savarsit o crime cea ce defapt si de drept nu era adevarat . Noroc ca cei doi s-au imbracat . Itachi a vrut sa-i indeparteze dar Sakura la prins de maini si i-a spus ca nu e nimic .
Macar cineva a facut-o fericita . Itachi s-a blocat lasand garzile sa treaca . Rozalia a mers de buna voie in carcera . Aceste lucruri se intamplau pe la 6 dimineata in castel . Pe la 3 dupa-masa mancaea a fost servita . Sakura a primit paine tare si mucegaita si apa . Fata nu a mancat in schimb lasa lacrimi si dulci si amare sa ii prelinga fata fina si alba ca spuma laptelui . Rozalia mai suspina din cand in cand .
Fata privea cum ziua trece , vedea cum soarele merge la culcare prin micul gemulet al carcerei . Privea soarele care era portocaliu rosiatic , arata ca un ban de aur . Zambea cand auzea venind de afara rasetele copiilor .
Apoi ideile ii sunt intrerupte de o persoana care itra in carcera . Fata a tresarit dar observa ca silueta era feminina . A avut un soc ! Era chiar regina . Sakura vazand-o a facut o plecaciune dar regina i-a prin s barbia si a ridicat-o . O privea cu atata dragoste pe Sakura apoi scoate ddin maneca tip clopot o bucata de paine cu o feliuta de carne fripta . Sakura incearca sa o opreasca sa nu fie prinsa dar regina nu accepta un refuz .
Rozalia i inceput sa manance repede dar cu eleganta . Regina era uimita de cat respect avea fata si ce bine era crescuta . Isi daduse seama ca ce a spus fiul ei mai mic nu era adevarat dar adevarul era ca Sasuke ii semana mult tatalui sau . Regina isi amintise cum istoria s-a rpetat . Exact asa patise si ea cu tatal baietilor doar ca ea avusese o situatie financiara putin mai buna decat Sakura . Regina se hotaraste sa ii spuna Sakurei istoria si asa a si facut . Sakura asculta cu atentie toata povestea reginei care amintindu-si trecutul mai scapa cate o lacrima . Sakura era uimita si involuntar o imbratiseaza pe mama lui Itachi . Dar cele doua sunt intrerupte chiar de ...........SUSPANS ..Imi pare rau daca e pervers tare ! Nu am facut intentionat dar contider ca asta se incadreaza la +16....sper sa va placa
Sus In jos
https://sasukesakura.forumgratuit.ro
Butterfly_ony

Butterfly_ony


Mesaje : 34
Puncte : 52
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/04/2011
Varsta : 28
Localizare : ..in lumea copilariei..

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 9:30 pm

De..de??De cn??
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 Icon_minitimeSam Apr 16, 2011 8:11 pm

super...imi place...haide mai repede cu nextul si nu ma mai tine in suspans Evil or Very Mad
Sus In jos
Continut sponsorizat





O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 Icon_minitime

Sus In jos
 
O iubire in Evul Mediu +16
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Love never die :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Naruto Fics-
Mergi direct la: