Love never die
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Love never die

Aici lasati imaginatia sa zburde libera.
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Panza de paianjen

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 64
Puncte : 84
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Alba:P

Panza de paianjen Empty
MesajSubiect: Panza de paianjen   Panza de paianjen Icon_minitimeLun Apr 11, 2011 2:19 am

Capitolul I

Tabara Konoha

Era inceput de vara , cerul era albastru ca fundul marii , pomii avea deja fructe care incetul cu incetul incepeau sa se coaca dar incet , nimeni nu le grabea . Iarba era asa de verde si te invaluia intr-un miros placut dar destul de puternic .
Intr-o tabara numita Konoha unde copii fara parinti veneau in fiecare vara si practicau tot feluri de sporturi si alte lucruri era o liniste mortuara . Vantul mai adia cate umpic printre casutele de lemn , dar linistea se termina cand intrai pe dealul din spatele taberei . Daca era si la 1 km de deal puteai auzi :
- Sakura zmeul ! Sakula plinde zmeul , te log !
- Da copii , imediat ! Dar apoi copii au inceput sa tipe :
- Sakura , Sakula esti bine ?! Doar asta spuneau copii care erau ingrijorati de starea supraveghetoarei lor . Sakura Haruno era o fata cu parul roz ca cele mai dulci acadele , ochii verzi ca iarba proaspat incoltita , un corp cu forme bine definite . Parul ei roz avea mici reflexii de ticlam si ii era putin ondulat cea ce o facea si m-ai minunata .
Copii o iubeau mult pe Sakura deoarece aceasta mereu se juca cu ei , le dadea sa manance , le spunea povesti . Rozalia avea o inima mare si si ea la randul ei ii iubea enorm pe copii . Aceasta auzind tipetele celor 17 copii care erau in grija ei , o bufneste rasul . Micutii erau asa de ingrijorati pentru ea si ea doar a cazut pe cateva frunze incercand sa prinda zmeul "problematic" .
Sakura se ridica si ii priveste pe micutii ce statea si se uitau la ea . Rozalia zambeste dulce lasand dragostea ei fata de copii care era nemarginita . Apoi Sakura si copii merg la lacul ce era tot al taberei Konoha . Copii radeau se stropeau cu apa si urlau de mama focului. Sakura s-a udat putin cu apa pe picioare si pe abdomen si pe umeri apoi si-a asezat o patura pe pamantul fierbinte . Fata se aseaza incet pe patura verde inchis ce se potrivea foarte bine cu ochii ei . Dupa 2 ore jumate de plaja si jocuri fata fluiera din acel fluier de argint primit de administratorii taberei .
Copii se uita la ea cu tristete in ochi si o implora sa mai ramana putin dar fata nici nu discuta . Copii ies din apa cu un "botic " , incercau sa faca pe suparatii dar pe Sakura nu o interesa catusi de putin . Verifica lista sa vada daca fiecare copil e teafar si se opreste la unul din ei . La un baietel mulatru de vreo 5 anisori foarte dulce pe nume Jamie . Acest baietel nu era adoptat de cineva deoarece era mulatru . O adevarata prostie dar mintea omeneasca cu concepea asemenea diferente de culoare . Rozalia mereu avea cate un preferat in fiecare an dar Jamie i-a pus capac .
Fata tinea foarte mult la acest copil si incerca sa nu faca diferente intre ei dar ii era imposibil acest lucru . Acest mini mulatru o facea mereu sa rada cu boacanele ce le facea . Si si Jamie tinea mult la Sakura doar ca el arata asta mereu .
Acum era timpul pranzului . Copii erau destul de obositi dar si asa in cantina taberei era o galagie de nedescris . Aceasta camera cu pereti bej si parchet pe jos adapostea mereu circa 70 de suflete plus mancarea . Dar copii mereu se simteau bine . An dupa an . Administratorii taberei erau foarte multumiti . Cei doi mari "conducatori " ai taberei erau foarte respectati mai ales de copii .
Cei doi erau sot si sotie cam la vreo 52-57 de ani . . Acesti se intelegeau de minune . Numele lor erau Etna si Michael . Erau doi sfinti pentru aceasta tabara dupa parerea tuturor . Dar anul acesta totul se va schimba . In fine sa continuam cu copii ... dupa ce micutii au mancat tot au mers la culcare . Sakura a mers si ea la somnul de amiaza dar inainte a fost oprita de administratorii taberei spunandui :
- Draga mea Sakura, astazi dupa ce se vor trezii copii va ajunge un fotogra/cameraman sa filmeze jocurile copiilor si tabara . Asi dorii ca tu sa-i fii ca un ghid . Daca nu te deranjaza .
- Nu , sigur ca nu ma deranjaza doamna Etna . Fiti linistita . Apoi rozalia pleaca in cabanuta ei . Fata avea o stima extra ordinara pentru cei doi soti si le facea tot ce doreau ei .
..::Dupa somnul de amiaza::....
Sakura se trezi si ea dupa un somn bine meritat , si-a luat uniforma care era formala dintr-un tricou albastru pe care scria Tabara Konoha , pantaloni scurti albi ce ii puneau un valoare soldurile , josete si tenisi albastrii . Aceasta isi prinde parul intr-o coada de cal , legand coada cu o panglica albastra. Apoi aceasta merge afara si trezeste copilasi care si-au reincarcat puterile . Sakura se juca cu mingea , dar este chemata de Etna in biroul lor .
Intrand in birou ochii Sakurei se axeaza pe un barbat bine facut cam la vreo 26-27 de ani , brunet cu parul ciufulit care o privea si zambea . Inima Sakurei a inceput sa bata dar fata foarte incapatanata nu lasa sa se intample asa ceva . Etna le face cunostinta celor doi spunant
- Sakura el este Sasuke Uchiha , Sasuke Uchiha ea este Sakura Haruno . Este unul dintre cei mai buni si special angajati de aici . Sasuke se ridica respectuos si o saruta e Sakura pe mana apoi cei doi se aseaza . Sakura il privea nervoasa si cu dispret dar se simtea ciudat in preajma lui . Etne spune ce va trebui sa faca Sasuke iar acesta era foarte cooperativ . Era linistit si zambea mereu dar cand o vedea pe Sakura avea un zambet diferit , era un zambet pervers . Sakura avea sa experimenteze acel "zambet " .
Sasuke intreaba tot felul de lucruri despre tabara , dar Etna ii propun Sakurei sa isi spuna si ea povestea . Michael incearca sa isi opreasca sotia dar , Sakura spune ca nu e nimic si ii va spune rporterului tot ce trebuie , toata istoria .
Rozalia incepe sa isi spuna poveste trista , cum parintii ei au murit si ea a devenit foarte rautaciosa apoi a ajuns aici in tabara si toata lumea se comporta frumos cu ea dar ea era bataioasa , baiertoasa si foarte rautacioasa dat Etna si Michael i-au arata ca nu e bine si au ajutat-o . Dupa ce a crescut in orfelinat a mers si s-a angajat prin diferite locuri dar in fiecare vara venea aici deoarece era o placere pentru ea .
In timp ce Sakura povestea , Etnei i-au dat lacrimile si a iesit pana afara dar a revenit 5 minute mai tarziu .
Dupa ce toti 4 au terminat de vorbit , Sasuke ii spune doamnei Etna ca trebuie sa mearga la masina sa isi aduca camera de filmat dar doamna Etna propune ca si Sakura sa mearga sa-l ajute . Sakura nu a vrut dar nu potea spune NU unor oameni asa draguti si intelegatori cum erau Etna si Michael . Cei doi pleaca spre masini , iar pe poteca din pamant pasau cei doi , bineinteles in fata era Sasuke apoi Sakura care numai injura dar cate o injuratura ii mai scapa printre dinti . Timpul a trecut repede iar cei doi au ajuns la masina , si Sasuke a chemat-o pe Sakura mai aproape pentru ai da echipamentu si acolo.......suspans . Nu va suparati ca am mai facut un fic , stiu ce ganditi : " Ui si la asta ca are doua ficuri neterminate si ea mai face unu " dar am o gramada de idei . Smile) pupic si sper sa va placa !!!
Sus In jos
https://sasukesakura.forumgratuit.ro
┊ ĐξV ┊

┊ ĐξV ┊


Mesaje : 18
Puncte : 26
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/08/2011
Varsta : 25
Localizare : in punga cu floriceleee....

Panza de paianjen Empty
MesajSubiect: Re: Panza de paianjen   Panza de paianjen Icon_minitimeMier Aug 03, 2011 3:46 am

de ce as zice "ui si asta .." nu draga mea , poti sa ai cate vrei tu , mai bine sa-ti deschizi sapte o data ca pe urma iti fura altii ideea lol!
acum vreau sa-ti spun ce ai gresit tu

Titlu : el m-a atras chiar foarte mult , de asta acum ai un comentariu , nu-mi dau seama ce lagaura are cu ficul dar na...

Idee : mie mi se pare super tare , Saku un fel de baby siter si Sas'ke cameraman , e o idee super originala , eu una nu am mai citit asemenea ficuri si cumziceam e chiar originala si-mi place

Aspect : ai aranjat oarecum bine in pagina , capitolul sus frumos cu tot nu numele lui , imiplace dar , poti sa faci paragrafe , paragfrafe , si intre fiecare paragraf sa lasi un spatiu , maximdoua , adica dai enter si iti apare liniuta jos . Asa e mai usor de urmarit , si cand ai terminat de povestit n0ai lasat spatiu intre poveste si vorba ta de scriitor , asa crezi ca-i o parte din fic si te incurci dar un edit rezolva .

Descriere : pai , eu sunt multumita . te-ai legat bine de lucruri si din ele ai descris-o pe saku , adica patura verde la fel ca ochii ei , deci te legi de toate si asta e bine . ai zis ca inima ii batea tot mai tare , stii cand iti bate inima simti acei fluturasi in burta , deci e un fel de iubire dar , apoi ai zis ca e nervoasa , oarecum ai incetosat imaginea si m-ai nelamurit . Sas'ke : puteai spune in ce este imbracat , l-ai facut parca putin cam batran , adica cuplul presupun ca e sasusaku , dar cine-s eu sa stau intre ei ? lol! in fine era o goanga de-a mea . Deci la acest capitol stai bine , poti face imbunatatiri , dar asa e bine , mie imi place , daca vrei poti progresa , nu zic nu Very Happy

Dialog : poi nu e sec si asta e foarte bine .

Actiune : nu se grabeste nicaieri , deci e prezenta in ficul tau , pentru ca nu o grabesti . Cu descrierea poti incetini actiunea , descriere ai , scapi de actiune grabita , deci it's okey !

Greseli de tastare / ortografie

eii , dintr-astea ai cu duiumul , nici nu stiu cu , care sa-ncep scratch cu inceputul , evident

ticlam - siclam
cea - ceea
m-ai - mai
2 - doi ( pentru ca da mai bine si stiu ca e mai usor asa , dar tot doi pare mai feumos)
uita - uitau
implora - implorau
cu - nu
copilasi - copilasii ( ca trebuie sa fie articulat )
fotogra - fotograf
extra ordinara - extraordinara ( s-au sudat )
josete - sosete
e - pe
spunant - spunand
Etne - Etna ( parca asa o chema )
batertoasa - baietoasa
dat - dar
aratata - aratat
NU - "Nu-ul " asta nu trebuia sa-l scrii cu majuscule , pentru ca nu era nevoie , crezi ca daca era scris normal nu-l intelegeam, ei bine te-ai inselat , deci nu mai folosi )
pasau - paseau
gata si cu greselile geek

deci , ficul mi se pare extraordinar , imi place mult ideea asa ca hai cu nextul lol!
Sus In jos
http://w-las.forumgratuit.ro/
 
Panza de paianjen
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Love never die :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Naruto Fics-
Mergi direct la: